Stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås, cert, september 1997, box, ytterkartong.
Caliber 3135, Verknr. 7370252, Serienr. T362709, Referensnr. 16613, Boettnr. 16610, Länkreferensnr. 93153-V10/401B.
Kvitto service 2017. Skadat insert. Skadat glas (nagg). Repor/skador på boett. Urverket fungerar vid katalogiseringstidpunkten, Bukowskis garanterar inte att urverket kommer att fungera i framtiden. Observera att urverket inte har testats för tidsprecision och kan behöva servas på köparens bekostnad. Klockorna har öppnats för att undersöka urverket, därför ges inga garantier för att klockorna är vattenresistenta. Potentiella köpare bör inspektera varje klocka för att försäkra sig om dess skick. För mer information, vänligen läs våra Köpvillkor.
The Rolex Submariner Reference 16613 is a dive watch that was first introduced in 1988, and were in production for about two decades. The 16613 features a 40mm stainless steel and yellow gold case, and a blue or black dial.