Konsolbord, ett par, Sheratonstil, omkring år 1900.
Demilune-formade. Fanerade med jakaranda, sidenträ, flammbjörk och färgat lövträ. Inläggningar av fält, bladrosetter och solfjäderformationer. Längd 122, bredd 61 (diameter 122), höjd 77 cm.
Lackyta med ställvisa fläckar och repor.
Klubbat pris
4 600
406
419
Utropspris
4 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (11 bud)
23 feb 20:41
4 600 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
23 feb 20:41
4 400 SEK
23 feb 17:23
4 200 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
23 feb 17:22
4 000 SEK
23 feb 17:22
4 000 SEK
23 feb 17:22
3 600 SEK
23 feb 17:22
3 400 SEK
23 feb 9:52
2 800 SEK
23 feb 9:52
2 600 SEK