Carl Gustaf Malmborg, ljusstakar, ett par, tenn, Stockholm, 1805.
Kolonnformat kannelerat skaft på något klockad helslagen fot. Urnformad pipa med lösa ljusmanschetter. Dekor av pärlstav. Fyrstämplade och årsstämpel Y2. Höjd 19 cm.
Slitage och vissa fläckar. Fot och ljusmanschetter med ojämn form och bucklor.
Klubbat pris
3 700
327
335
Utropspris
4 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (11 bud)
24 feb 18:15
3 700 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 7
24 feb 18:15
3 600 SEK