Cassoletter, ett par, Frankrike, 1800-talets andra hälft, Louis XVI-stil.
Förgylld brons och vit marmor. Ovoid corpus uppburen på tripod med vädursmaskaroner och bockfötter, på rund fotplatta. Vändbart lock med ljushållare. Höjd 30 cm.
Smärre slitage.
Klubbat pris
5 900
521
537
Utropspris
6 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (12 bud)
24 feb 18:55
5 900 SEK
24 feb 18:55
5 800 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
24 feb 18:52
5 600 SEK
24 feb 18:52
5 400 SEK
24 feb 18:49
5 200 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
24 feb 18:48
5 000 SEK
24 feb 18:48
4 900 SEK