Balusterformade samt en cylindrisk. Fem med dekor i underglasyrblått med motiv av lyckobringande tecken och bladverk, höjd 11-12 cm.
Fyra med dekor i famille rose med motiv av figurscener, höjd 11-12 cm.
En med dekor i järnoxidrött med motiv av granatäpple, persika, fingercitron och lyckobringande texken samt fladdermöss, höjd 11 cm.
En cylindrisk med motiv av blommor samt kalligrafi och sigill, höjd 6,5 cm.
Slitage. Nagg.