Kopp med fat och ställ samt två lock, porslin, Kina, 1900-tal.
Koppen dekorerad med figurscener och kalligrafi samt lyckobringande objekt, Locken dekorerade med blommor. Koppens höjd inklusive ställ och lock 8 cm. Lockens diameter 7,5-8,5 cm.
Smärre nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.