Oval bricka med salt- och pepparkar samt senapskanna med sked och glasinsats, samt skål med dekor i relief. Bricka längd 19 cm, kryddset höjd 6,6-7,5 cm. Skål diameter 12,5, höjd 6 cm. Vikt totalt utan glasinsats 426 gram.
Smärre bucklor och slitage.