Cylindriska penselställ med motiv av sigill på vit respektive persikofärgad bakgrund samt en med turkos glasyr, höjd 11,5-12 cm. Skål dekorerad med lyckobringande tecken i järnoxidrött samt insida med persika i emaljfärger, diameter 16, höjd 6,5 cm. Tekanna med orange dekor, bambuformad hänkel samt lockknopp i form av persika, höjd 10 cm.
Slitage. Nagg. Sprickor. Tekannan med skada.