Joan Miró, ur: "Le Marteau sans Maître"
Färgetsning med akvatint, 1976. Signerad i blyerts och märkt "chapelle", en av 15 ex för konstnärens sammarbetspartner (totala upplagan var 219). På japanpapper Utgiven av Le Vent d'Arles, Paris. Tryckt av Morsang, Paris. P. 28 x 22,5 cm.
Ej examinerad ur ram.
Dupin 962.