Rullmålning, färg och tusch på papper. Japan, 1900-tal. Möjligen Otani Ensen, född 1917.

Dekor av två karpar. Motivets mått 42x118 cm. Mått hängandes 52,5x163 cm.

Slitage, fäckar, veck.

Proveniens

Utropspris
2 500 SEK