Kopp med dekor av växter. Diameter 5,5 cm. Små nagg, ytslitage. Faten med olika dekor i underglasyrblått. Diameter 10-12 cm. Mistor nötning.
Nagg, mistor, slitage.
From a Swedish private collection, the family lived in Japan, 1957-1971, thence by descent.