3 tallrikar med dekor i emaljfärger av blommor respektive figurscen, diameter 21-23 cm.
4 tallrikar med dekor i underglasyrblått av blommor respektive pagoder, diameter 22,5-23 cm.
1 stekfat med dekor i underglasyrblått av flodlandskap, längd 29,5, bredd 24 cm.
Glasyrmistor. Sprickor. Nagg. Lagningar.