Fat, fem stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Bestående av två skålfat, dekor i famille rose av blommor. Diameter 22 cm. Båda lagade. Tre tallrikar i olika dekor, diameter 22.5 cm. En med brättesspricka.
Spricka. Lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.