Variernade former och dekorer, bl.a. rosett och fladdermus, man med fisk, faux-tortoise, ett barn som rider på fisk, kalebasser och gräshoppor, samt blommor och fåglar. Höjd 5-8 cm.
Naturliga schatteringar och inneslutningar i vissa av materialen. Ställvis slitage. Nagg. Smärre fläckar. Två lock utan sked.