Leif Ericson, "Gycklare i bil"
Signerad Leif Ericson och daterad 1965. Blandteknik och kollage på pannå 55 x 63 cm (inkl. ram)
Ej examinerad ur ram.
Konstnärens kvarlåtenskap.
JNJ Galerie, Sveriges Ambassad, Prag, "Leif Ericson", 5 november - 29 november, 1998.