Martin Bogren, "Passenger #23, Kolkata 2020"
Signerad och numrerad 1/15 på etikett a tergo. Pigment print, bildyta 36 x 26,5 cm.
Ej examinerad ur ram.
Tom Böttiger Collection.
CF Hill, Stockholm, "Martin Bogren, Passenger", 7 oktober - 4 november 2022, ett annat exemplar utställt.