Niels Otto Møller, sideboard, J.L. Møller, Danmark, 1960-tal.
Fanerat med palisander. Skjutrörrar med bakomliggande hyll- och lådinredning. Brickmärkt Danish Furnituremakers Control. Längd 210, djup 48, höjd 80 cm.
Smärre slitage. Smärre fläckar. Helhetsintrycket är gott.