Conrad Heitmüller, bägare, silver, delvis förgylld, Nyköping 1743.
Förgyllt vågband och stämplad lambrequin runt mynning och fot. Låg, förgylld och godronnerad fotring. Invändigt förgylld. Åldermansranka. Höjd 19 cm. Vikt 414 g.
Anlöpningar på insidan. Åldersrelaterat slitage, enstaka smärre intryckningar.
Klubbat pris
840
9 509
866
Utropspris
500 - 700 EUR
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (25 bud)
29 nov 2023 17:43
840 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
29 nov 2023 14:25
820 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 7
29 nov 2023 14:22
800 EUR
29 nov 2023 14:22
780 EUR
29 nov 2023 14:01
760 EUR
29 nov 2023 13:40
740 EUR
8
29 nov 2023 13:17
720 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 8
29 nov 2023 13:16
700 EUR
8
29 nov 2023 13:16
680 EUR
29 nov 2023 10:57
660 EUR
29 nov 2023 10:57
640 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
29 nov 2023 10:48
620 EUR
29 nov 2023 10:47
600 EUR
29 nov 2023 10:47
600 EUR
29 nov 2023 10:44
500 EUR
29 nov 2023 10:44
480 EUR
29 nov 2023 10:18
470 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6
29 nov 2023 10:18
450 EUR
29 nov 2023 10:02
440 EUR
18 nov 2023 9:54
420 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
18 nov 2023 9:54
400 EUR