Eero Järnefelt

(Finland, 1863-1937)
Eero Järnefelt
(Finland, 1863-1937)

Eero Järnefelt, Naken

Sign.1908. Olja på duk 60x55,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Gösta Stenmans stämpel på kilramen.

Klubbat pris
4 500
51 210
4 777
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
Budhistorik (27 bud)
10
29 nov 2023 18:28
4 500 EUR
12
29 nov 2023 18:28
4 450 EUR
10
29 nov 2023 18:26
4 250 EUR
12
29 nov 2023 18:26
4 050 EUR
10
29 nov 2023 18:26
4 000 EUR
10
29 nov 2023 18:01
3 950 EUR
11
29 nov 2023 18:01
3 850 EUR
10
29 nov 2023 17:42
3 750 EUR
11
29 nov 2023 17:42
3 650 EUR
10
29 nov 2023 15:41
3 550 EUR
8
29 nov 2023 15:41
3 450 EUR
8
29 nov 2023 13:29
3 400 EUR
9
29 nov 2023 13:29
3 300 EUR
8
29 nov 2023 12:37
3 200 EUR
9
29 nov 2023 11:18
3 100 EUR
8
29 nov 2023 7:12
3 000 EUR
9
29 nov 2023 7:12
2 900 EUR
8
28 nov 2023 14:11
2 800 EUR
27 nov 2023 20:52
2 200 EUR
23 nov 2023 20:45
2 000 EUR
20 nov 2023 17:01
1 800 EUR
18 nov 2023 18:10
1 500 EUR
18 nov 2023 17:59
520 EUR
18 nov 2023 17:36
500 EUR
18 nov 2023 13:54
250 EUR
17 nov 2023 19:35
200 EUR
17 nov 2023 18:33
100 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377