Brosch, 14K guld, med en ametist samt gammal- och rosenslipade diamanter ca 0.40 ct totalt, tidigt 1900-tal.

Ametist mått ca 17,2 - 17,3 mm.
Längd 86 mm.
Bredd 4 -21 mm.
Total vikt 12,5 g. Intyg från Tillander medföljer.

Åldersrelaterat slitage.

400
4 544
423
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (6 bud)
29 nov 2023 18:18
400 EUR
29 nov 2023 18:04
350 EUR
28 nov 2023 11:27
200 EUR
27 nov 2023 5:47
100 EUR
22 nov 2023 19:00
35 EUR
19 nov 2023 10:05
30 EUR
Ylva Sinkkonen
Ylva Sinkkonen
+358 50 305 2227