Edwin Lydén, "Nytt liv".
Sign. Blandteknik 30x22,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Ej examinerad ur ram.
Raimo Aarras
"Kubismen", Finska Konstakademins ambulerande utställning, 1968.
"Edwin Lydén-Flerstämmig Verklighet", Wäinö Aaltonens Museum, Åbo, 11.6.-19.9.2004.
"Kollaasi-Collage", Hyvinge Konstmuseum, 15.6.-9.9.2012.