Jan Pogorzelski, ljusstakar, ett par, silver, Warszawa, 1865.
Höjd 32 cm.
Den ena ljusstakens vikt ca 427 g, den andra med fylld fot.
Kontrollmästarstämpel Iosef Sosnkovsky 1865. Manscehtterna stämplade 84 och med Warszawas stadsstämpel.
Åldersrelaterat slitage. Ena manschetten med nedtryckt kant.
Klubbat pris
1 302
14 739
1 342
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (17 bud)
29 nov 2023 18:06
1 302 EUR
29 nov 2023 18:06
1 252 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6
29 nov 2023 17:50
1 202 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
29 nov 2023 17:44
1 152 EUR
29 nov 2023 17:43
1 054 EUR
29 nov 2023 17:43
1 004 EUR
29 nov 2023 17:40
922 EUR
29 nov 2023 17:32
902 EUR
29 nov 2023 17:31
881 EUR
29 nov 2023 17:31
861 EUR
29 nov 2023 17:02
820 EUR
29 nov 2023 17:02
800 EUR