Alfred William Finch, serveringsskål, Iris Finland, omkring år 1900.
Rödlera med sgraffito dekoration. Signerad A.W.F. Iris Finland. Bär även La Maison Moderne stämpel. Höjd 7,5 cm. Bredd 31 cm.
Åldersrelaterat slitage. Glasyrmistor. Tillverkningsdefekter.