Swedish Modern, bardisk, omkring 1900-talets mitt.
Fanerad i olika träslag, bland annat mahogny. Dekor i intarsia med motiv av herrar i hatt och fluga. Mässingsstång. Längd 127 cm, bredd 62 cm, höjd 116 cm.
Smärre slitage. Torrsprickor. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.