Skärm av glas med etsad och graverad dekor av en spelman, detaljer av mässing. För en ljuspunkt. Signerad Glössner - co Komp. Borgström. Höjd ca 64, bredd 16, djup 10 cm.
Ej funktionstestad. Nagg. Visst rostangrepp. En knopp saknas. Smärre fläckar. Sladden väldigt smutsig.