Phillippe Devriez, skulptur, osignerad, brons.
Ett danssteg. Märkt under foten 10J.D.Grönpatinerad brons 31,5 cm (inklusive stenbas 42 cm).
Slitage. Skrapmärken.
Bryan Catley. Antique collectors club limited 1978. Samma komposition avbildad på sid 138, "A dance step".