Eva Acking, skulptur, signerad. Brons, total höjd 15,5 cm.
Numrerad 6 10 EA och daterad -73. Guld- och grönpatinerad brons, höjd 10,5 cm (inklusive stensockel 15,5 cm).
Obetydlig ytsmuts. Skrapmärken och slitage. Mindre håligheter (redan från gjutningen).