Tomas Almberg, två skulpturer. Signerade. Numrerade. Patinerad och bemålad brons.
Don Quijote och Sancho Panza. (2). Numrerad V/V. Bemålad brons. Sancho Panza, signerad T. Almberg, höjd 20 cm (inklusive träsockel 23 cm). Don Quijote, signerad T Almberg, höjd 114 cm (inklusive träsockel 118 cm).
Obetydlig ytsmuts. Slitage. Strödda skrapmärken. Något avnött bemålning.