Bestående av:
Skålfat, 23 cm.
22 flata tallrikar, ca 23,5 cm (varav 12 med sprickor).
18 djupa tallrikar, ca 23 cm (varav 12 med sprickor).
Serveringsfat, 44 cm.
Smörterrin, 19,5 cm.
Terrin, 33 cm (luktar rök).
Karott med lock, 28 cm (lagat, spricka, större nagg, samt luktar rök).
Ett lock medföljer. flertalet delar med nagg. Sprickor. Ställvis slitage. Nötta kanter. Röklukt. Lagning.