Wilhelm Wagenfeld, servisdelar, 159 st, Jenaer Glaswerk, Schott & Gen, Tyskland.
Grön- och bruntonat glas.
27 tekoppar, diameter 11 cm.
18 kaffekoppar, diameter 10 cm.
2 gräddkannor, diameter 9,5 cm.
20 kaffefat, diameter 15 cm.
18 kaffefat, diameter 14,5 cm.
22 tefat, diameter 16,5 cm.
9 kaffefat, 15,5 x 15,5 cm.
9 kaffefat, diameter 16,5 cm ?
4 skålar, diameter 10 cm.
4 assietter, diameter 16 cm.
1 assiett, diameter 17 cm.
11 assietter, diameter 20 cm.
14 kaffefat, diameter 15 cm.
Smärre slitage. Vissa delar med nagg.