Sven Palmquist, skålar, glas, 29 st, "Fuga", Orrefors.
19 klarglas, diameter 6-21 cm.
5 blåa, diameter 6,5-16 cm.
4 rökfärgade, diameter ca 6-13,5 cm.
1 röd, diameter ca 6 cm.
Vissa etikettmärkta. Märkta Orrefors Fuga under.
Slitage. Enstaka nagg.