Skålar, tre stycken, porslin. Kina, sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.

Med sigillmärke över glasyren i rött. Dekor i famille rosepaletten med påfåglar i blommande trädgård. Diameter 14,5 cm.

En skål med brättessprick och en skål med två brättessprickor. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK