René Magritte, etsning och färgakvatint. Stämpelsignerad och numrerad E.A.
"Le prêtre marié", 1968. Tryckt av Georges Visat, Paris. 22 x 22 cm (Japan), bildstorlek 9 x 14 cm. Blindstämpel Gravure Original Atelier René Magritte.
Ej examinerad ur ram.
Kaplan/Baum 13.