Henri Michaux, "par des traits", Fata Morgana, Paris, 1984.
Med 8 litografier, signerade och numrerade 43/80. Bladstorlek 24 x 17 cm.
Ej fullständigt genomgången. Helhetsintrycket är gott på litografierna, enbart vissa små veck i hörnen och ett blad med liten fläck. Kasetten med något slitage.