18K guld, mineralglas, quartz, ledskärm, viklås. 1970-tal. Med box
Boett ref.nr 196.0017
Kaliber 1600 enligt info från Omega.
Urverket märkt Omega.
Armbandets nr 396.812.
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Smärre slitage.