18K guld, manuell, plexiglas, läderband, ca 1945.
Caliber V453, Serienr. 467397, Boettnr. 62185.
Osignerad bakboett. Renoverad urtavla. Åldersrelaterat slitage. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.