Bestående av;
1 cigarrfodral i cloisonne längd 16 cm
1 opiumpipa silver och bambu,
1 cigarettetui, 8,5x8 cm,
1 tändsticksetui 5x5 cm,
1 tändsticksetui med emaljdekor höjd 6 cm,¨
1 etui med engelska och japanska flaggorna i emalj 6x5 cm,
1 tändstickshållare5,5x4 cm
1 ring med flera behållare/redskap
Bruksslitage. Repor. Nagg.