Betående av två oktagonala tallrikar, ett mindre fat, samt ett avlångt fat. Samtliga med dekor i underglasyrblått av pagoder i flodlandskap. Tallrikarnas diameter 23 cm. Det mindre fatets diameter 18,5 cm. Det avlånga fatets längd 26 cm.
Speglar med ställvisa repor. Mindre kantnagg.