Bror Marklund, skulpturer, 5 st, osignerade, brons, höjd 7-22 cm.
Ansikten, gycklare mm. (Ansikten på metallstav). Guldpatinerad brons, höjd 7-22 cm.
En metallstav saknas. Obetydlig ytsmuts. Fläckar. Vit massa från gjutningen på en.
Bror Marklund, därefter i arv till nuvarande ägare
Etsning medföljer.