Ett par vaser, republikstil, height 10.5 cm. En gräddkanna, 10 cm. 9 vaser av med varierande dekorer i emaljfärger, höjd 7.5-12.5 cm.
Nagg och sprickor på vaserna i republikstil. De andra delarna med nagg, enstaka sprickor. Glasyrmistor. Något slitage. En vas med lagad och retoucherad mynning.