Konstnär från Utagawaskolan, Shunga album, Japan, sen Edo (1603 - 1868) eller Meiji (1868-1912). 14 målningar på siden.

Risque - Ekivoka motiv och par i amorösa situationer. Pärmens mått 32x44 cm, målningarna mått 29,5x41 cm.

Slitage, skador, fläckar.

Utropspris
8 000 SEK