Med kalligrafi: 簾外 薫風 燕語 庭前 緑樹 蟬鳴
Rengai kunpu engo teizen ryokujyu senmei, Out of the bamboo blind, summer breeze, swallow singing, in front of garden, green trees, cicadas singing. Daterad Koshin.
Bläck på papper, träramar.
Baksidan med rombmönstrat papper.
Bildmått 136 x 52 cm.
Varje panel 170 x 64 resp 170 x 62 cm
Total längd ca 375 cm.
Slitage. Skador.