Katsushika Hokusai och Keisai Eisen, efter, färgträsnitt, 2st, Japan, 1900-tal
(1): Hokusai, efter, "Aoyama enza-no-matsu", från serien 36 Views of Mount Fuji.
(2): Keisai Eisen, efter, "Station no. 20, Kutsukake" från serien The Sixty-nine Stations of the Kiso Kaidō.
Ej examinerad ur ram. Åldersrelaterat slitage. Smärre fläckar. Ställvis blekta.