Carin Ellberg, signerad och daterad 26/1-87 a tergo. Pannå.
Självporträtt. 31,8 x 31, 8 cm.
Minimalt med färgbortfall i längs med några delar av ytterkanten.
Inköpta direkt av konstnären.
Lars Wetterling Collection.
Norrköpings konstmuseum, 1994.
Centre Culturel Suedois, Paris.