Carin Ellberg, signerad och daterad 28/1-94 a tergo, Panel.
Självporträtt. 31,9 x 25 cm.
Färgbortfall längs med kanterna i hörnen.
Inköpta direkt av konstnären.
Lars Wetterling Collection.
Norrköpings konstmuseum, 1994.
Centre Culturel Suedois, Paris.