Axel Petersson Döderhultarn, träfigur, snidad, stämpelsignerad.
Vallpojke. H. 17 cm.
Visas på Bukowskis, Berzelii Park 1, under Stockholm Designweek.
7-10 februari, kl 11 - 17
11 februari, kl 11 - 15
Saknar sin vallstav. Obetydlig ytsmuts. Mindre slitage och skrapmärken.