Stefan Lindfors, ljusskulptur/ vägglampa, "Mother", signerad Stefan Lindfors 2011.
Vägg-, bord- eller golvlampa. Svetsat rundstål, genomskinlig glasfiber. Två LED-remsor. Längd 200 cm. Bredd 45 cm. Höjd 45 cm.
Tillhört originalinredningen på företaget Risicum.
Åldersrelaterat bruksslitage. Ej funktionstestad.