Mahognyfaner. Polerad bordsskiva fanerad med pyramidmahogny. Pelarfot med skuren dekor, avslutande lejontassar med voluter. Parställda draglådor i sargen. Längd 111,5 cm, bredd 79 cm, höjd 74 cm.
Renoverad. Helhetsintrycket är gott.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.