Franz Stöber, olja på duk lagd på papppannå, signerad F.I.Stobert pinxit och daterad 1783.
Jaktstilleben. 43,5x34cm.
Smärre åldersrelaterat slitage.
Privat samling Stockholm.
Audubons Collection; Bruun Rasmussen Denmark, Old Master & 19th Century Paintings, 5 dec 2000, lot nr 1613;