S.k wakizashi. Slidan är lackerad. Handtaget är täckt av rocca samt med flätning i silke med underliggane metall grepp. Tsuba med dekor i relief. Längd 54 cm.
Senare ristat personnr och namn. Slitage. Fästet löst. Skador.
Klubbat pris
6 000
530
546
Utropspris
4 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (32 bud)
9
8 jan 2023 21:00
6 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 9
11
8 jan 2023 21:00
5 800 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 11. Det här budet har lagts av budbetjänten på uppdrag av kunden.
9
8 jan 2023 21:00
5 700 SEK
11
8 jan 2023 14:37
5 500 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 11
9
8 jan 2023 14:03
5 300 SEK
11
6 jan 2023 18:43
5 100 SEK
8
6 jan 2023 18:43
5 000 SEK
8
6 jan 2023 7:23
4 600 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 8
11
6 jan 2023 7:23
4 400 SEK
8
6 jan 2023 7:23
4 400 SEK
11
5 jan 2023 20:56
4 200 SEK
9
5 jan 2023 20:56
4 000 SEK
11
5 jan 2023 20:56
4 000 SEK
9
5 jan 2023 16:53
3 800 SEK
11
5 jan 2023 16:53
3 600 SEK
9
5 jan 2023 16:53
3 600 SEK
11
4 jan 2023 19:06
3 400 SEK
8
3 jan 2023 21:18
3 200 SEK